KONTAKT +421 905 322 005 MAPA STRÁNOK
 

Poradíme Vám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Meno:
E-mail:
Správa:

Napíšte číselne výsledok príkladu:
päť plus tri

Kaskády tepelných čerpadiel - veľké aplikácie

Aplikácie s veľkými tepelnými stratami vyžadujú veľké výkony vykurovacích zdrojov. Čím vyššia je spotreba tepla, tým vyššie sú samozrejme aj úspory nákladov na vykurovanie. My realizujeme vyššie výkony pomocou kaskád tepelných čerpadiel. Výhodou tohoto riešenia je vysoká spoľahlivosť a veľmi vysoká účinnosť. Toto je zaistené používaním štandardných komponentov preverených na tisíckach inštalácií.

Veľmi dôležitou súčasťou veľkých celkov je regulácia. Pre veľké aplikácie používame riadiaci systém xCC 7.02. Táto verzia riadiaceho systému xCC obsahuje okrem funkcie riadenia kaskády zdrojov všetky funkcie varianty xCC Executive. Je možné pripojiť tiež externé merače spotreby elektrickej energie alebo tepla pre účely rozúčtovania. Samozrejmosťou je striedanie jednotlivých častí kaskády tak, aby došlo k ich rovnomernému opotrebovaniu.

V súčasnej dobe inštalujeme kaskády tepelných čerpadiel obvykle do bytových domov a penziónov, resp. hotelov. Výnimkou nie sú ani aplikácie o niekoľkých stovkách kilowatov inštalovaného vykurovacieho výkonu.

Máme skúsenosti aj s aplikáciami v priemysle, konkrétne v poľnohospodárstve. V Írsku sme napríklad realizovali vykurovanie niekoľkých desiatok ošíparní, kde sme nainštalovali technológiu s celkovým výkonom cca 4 MW. Veľké aplikácie s kaskádami tepelných čerpadiel sú veľmi náročné na projekčný návrh a vyžadujú vyššiu kompetenciu dodávateľskej firmy, hlavne skúsenosti. My ich máme.