KONTAKT +421 905 322 005 MAPA STRÁNOK
 

Poradíme Vám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Meno:
E-mail:
Správa:

Napíšte číselne výsledok príkladu:
šesť plus päť

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlo je zariadenie čerpajúce teplo z jedného miesta na druhé, vynaložením vonkajšej práce. Vo väčšine prípadov ide o prenos z chladnejšieho miesta na teplejšie.
Najčastejšie využitie: chladničky a mrazničky, klimatizácia a vykurovanie.

Tepelné čerpadlo funguje na podobnom princípe ako chladnička. Tá odoberá teplo potravinám (chladí) a v zadnej časti zariadenia kúri. Rovnako pracuje tepelné čerpadlo avšak s mnohonásobne vyšším výkonom. Odoberá teplo vonkajšiemu prostrediu (vzduch, voda, zem) a v dome prostredníctvom radiátorov či podlahového kúrenia kúri.

Systém vykurovania je srdcom Vášho domu

Dnešná sofistikovaná doba už ponúka množstvo alternatívnych systémov, ktoré sa postarajú o príjemnú klímu Vášho domova. Každý z nich má iné rozličné priority, a preto je voľba toho pravého systému vykurovania skutočne náročná. Na trhu sa objavujú lacnejšie varianty ako kotol na drevo, pelety či uhlie, varianty, ktoré sú ekologické a šetrné k životnému prostrediu, ako napr. vykurovanie biomasou. Najfrekventovanejšie je snáď vykurovanie elektrokotlom či plynovým kotlom, nakoľko je pohodlné a bezobslužné.

Existuje však vykurovací systém, ktorý má všetky tieto priority, a to je tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo dokáže znížiť vaše náklady na vykurovanie a teplú úžitkovú vodu o viac ako 50 %, je bezúdržbové, ľahko ovládateľné, čerpá energiu z obnoviteľných zdrojov Zeme (vzduch, voda či zem)bez toho, aby ju zaťažovalo a navyše v reverznej funkcii dokáže aj chladiť. Toto sú hlavné dôvody, pre ktoré sa pri voľbe „ srdca domova“ prikláňame k tepelnému čerpadlu.

Tepelné čerpadlá AC Heating fungujú na inovatívnom princípe, ktorý maximalizuje efektivitu vyhrievania. To vďaka inteligentnému systému x Cascade Control (xCC) určenému pre riadenie kaskád zdrojov tepla a kaskád spotrebičov tepla podľa užívateľom zvolených priorít. Sú pripravené na pripojenie aj ku existujúcemu zdroju tepla.

Základné nastavenie programu a regulovanie xCC prebieha prostredníctvom pripojenia na internet a použitia bežných webových prehliadačov (Google Chrome, Mozilla, Internet Explorer, Opera, Safari a ďalšie), prípadne cez tablet, smartphone či špeciálne dotykové zariadenie podobné tabletu.

 

 

Viac o AC HEATINGSlovníček pojmov

Tepelné čerpadlá AC Heating Convert AW sú navrhnuté v Českej republike a sú zostavené z komponentov svetových výrobcov – preto sme schopní zaistiť nadštandardnú kvalitu, priaznivú cenu a sedemročnú záruku.