KONTAKT +421 905 322 005 MAPA STRÁNOK
 

Poradíme Vám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Meno:
E-mail:
Správa:

Napíšte číselne výsledok príkladu:
jeden plus sedem

Jednofázové
tepelné čerpadlá

 • pre tepelnú stratu domu do 13,5 kW
 • pre novostavby a rekonštrukcie
 • Convert AW6 až AW16

Trojfázové
tepelné čerpadlá

 • pre tepelnú stratu domu do 25 kW
 • pre novostavby a rekonštrukcie
 • Convert AW14-3P až AW28-3P

Kaskády
tepelných čerpadiel

 • pre objekty s veľkou tepelnou stratou
 • pre vyhrievanie bazénov

Tepelné čerpadlá AC Heating Convert AW

 • pre tepelnú stratu domu do …kW
 • pre objekty s veľkou tepelnou stratou
 • Pre novostavby a rekonštrukcie
 • Pre vykurovanie bazénov

Tepelné čerpadlá Convert AW a ich regulačný systém xCC sú zrodením snahy Českej spoločnosti KUFI INT ušetriť vám čo najviac finančných prostriedkov, nakoľko práve náklady na vykurovanie a ohrev TÚV sú najvyššou položkou vo výdavkoch domácností. Tepelná čerpadlá AC Heating Convert AW plynule menia svoj výkon pomocou invertoru, nepotrebujú teda žiadny akumulačný (taktovací) zásobník vody. Môžu byť dimenzované na celkovú tepelnú stratu domu, čím sa obmedzí zapínanie bivalentného zdroja a zvýši sa šetrenie.

Plynulá regulácia výkonu a jej vhodné dimenzovanie zaručujú optimálne prevádzkové parametre, vyšší vykurovací faktor, predĺženie životnosti a zníženie prevádzkových nákladov.
Na rodinné domy s inštalovaným čerpadlom sa vzťahuje v závislosti od dodávateľa elektrickej energie sadzba D5 alebo D6, ktorá zaisťuje odberateľovi lacnejšiu elektrickú energiu pre celý dom.

Tepelné čerpadlá AC Heating s plynulou reguláciou výkonu sú v ponuke v ucelenej rade s výkonmi 6–55 kW.

Jednotlivé modely možno navyše zostaviť do kaskád, čím sú aplikovateľné i na objektoch s vyššou tepelnou stratou, ako napr. pre bytové domy.Zariadenia sú k dispozícii v jednofázovom (230 V) i trojfázovom prevedení (400 V). Tepelné čerpalo je zostavené z komponentov svetových výrobcov ( Toshiba, Wilo, Alfa Laval), čo je jeden z dôvodov, na základe ktorých vieme zaručiť ich priaznivú cenu, nadštandardnú kvalitu a sedemročnú záručnú dobu.

Tepelné čerpadlo ušijeme na mieru vašich potrieb

Široká rada ponúkaných tepelných čerpadiel Convert AW s riadiacim systémom xCC umožňuje navrhnúť pre každý dom individuálne riešenie. Sme flexibilný a otvorený novým riešeniam, držíme sa zásady byť čo najekonomickejší, a preto sa snažíme prispôsobiť nastavenie a reguláciu celého systému tak, aby sme využili a zužitkovali z predchádzajúceho vykurovacieho okruhu čo najviac komponentov. Vďaka tomuto prístupu dochádza k výrazným úsporám už pri nákladoch na obstaranie si tepelného čerpadla. Zbytočné akumulačné zásobníky, nevyužité integrované zásobníky TÚV a elektrokotle v tepelných čerpadlách sú minulosťou. Naše systémy umožňujú všetky komponenty voliteľne kombinovať, prípadne ich v budúcnosti meniť alebo doplňovať.

Regulačný systém xCC

Regulačný systém xCascade Control (xCC) riadi tepelné čerpadlo i celú vykurovaciu sústavu, vrátane príslušenstva. Je veľmi presný, rozšíriteľný a má komfortné ovládanie. Jeho použitím je možné výrazné zefektívniť prevádzku celej vykurovacej sústavy, a to až v rade desiatok percent. Jeho základom je ekvitermné riadenie, pracuje veľmi efektívne a spoľahlivo.

 • Je zostavený z najkvalitnejších komponentov, ktoré sú preverené testovaním.
 • Má prepracovanú inteligentnú reguláciu, ktorá umožňuje nastavenie veľkého počtu prevádzkových parametrov.
 • Výrobca sústavne vyhodnocuje dáta z inštalovaných systémov a reaguje na pripomienky zákazníkov, podľa ktorých sa systém zdokonaľuje.
 • Riadiace algoritmy sú optimalizované tak, aby bol dosiahnutý požadovaný tepelný komfort v dome pri čo najnižšej teplote vykurovacej vody a s čo najnižším možným výkonom tepelného čerpadla.

Pre jednoduché nastavenie štandardne používame jednotné užívateľské rozhranie, ktoré je prehľadné a prístupné cez internetové rozhranie a teda ovládateľné cez počítač, tablet či mobilný telefón.

1.2Flexibilita a logika riadenia

Regulačný systém xCC je veľmi variabilný. Umožňuje jednoduché nastavenie regulácie jednotlivých prvkov vykurovacej sústavy. Táto flexibilitaprináša výraznú úsporu pri realizácii i prevádzke

2.25 možností ovládania

Regulačný systém xCC má 5 možností ovládania:

 1. panel vo vnútornej jednotke
 2. priestorový prístroj
 3. počítač (prostredníctvom webového rozhrania)
 4. mobilné zariadenie (telefón, tablet…)
 5. farebný dotykový LCD displej

Regulačný systém tepelného čerpadla AC Heating Convert AW je možné jednoducho pripojiť k internetu cez miestnu počítačovú sieť a ovládať ho pomocou počítača, tabletu alebo mobilného telefónu na diaľku. Užívateľ tak môže využiť všetky možnosti diaľkovej správy a vždy mať všetko pod kontrolou.